• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Buharkent-ziraat-odas%C4%B1-275153702604520/?fref=ts
BUHARKENT ZİRAAT ODASI

BUĞDAY TARLALARI SULAR ALTINDA

Büyük Menderes Nehri geçen hafta 2 gün süren yağmurların ardından Söke altında taşkın verdi, adı sıkça taşkınlarla duyulan meşhur Akçakaya Ovası bir kez daha solar altında kaldı.
Menderes Nehri ekim ayında da taşkın vermiş, yine Akçakaya Ovası sular altında kalmıştı. CHP"li Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar da ayağına sarı çizmesini çekerek, taşkın alan ovayı dolaşmış, pamuk üreticisinin mağduriyetine dikkat çekmişti.
Büyük Menderes Nehri 3 ay aradan sonra bir kez daha taşkın verince bu kez de buğday tarlalarının önemli bir kısmı sular altında kaldı. Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, gerek taşkından gerekse yağmurun fazla yağmasından dolayı buğday tarlalarının sular altında kaldığına dikkat çekerek, ”Bu taşkınlar çiftçinin artık kaderi olmasın. Bize Menderes Nehri"nin temizliği için söz verilmişti. Hâlâ bir hareketlilik görmüyoruz” dedi.
MENDERES
NEHRİNE BORLU
SULAR KARIŞIYOR
Koçarlı Ziraat Odası Başkanı Rıza Arslan ise 2 yıl önce yaptığı açıklamada, jeotermal işletmelerinden bırakılan borlu suyun Menderes Nehri"ne ulaştığını ve nehrin taşmasıyla birliktede bu borlu suların buğday tarlalarını kapladığını söylemişti. Bu nedenle de borlu suyun buğdayı çürüttüğüne vurgu yapmıştı. Aydın"ın batı yakasında kalan Koçarlı, İncirliova, Germencik, Söke ve Didim Ovaları her aşırı yağmurlu dönemde sular altında kalıyor.

Gerçek Gazetesi
Yılmaz ÖLMEZ


Yorumlar - Yorum Yaz


Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.82963.8450
Euro4.52844.5466
VİDEOLAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret137213