• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Buharkent-ziraat-odas%C4%B1-275153702604520/?fref=ts
BUHARKENT ZİRAAT ODASI

ÇİNE'DE MAKİNELİ PAMUK HASADI BAŞLADI

Çine'de makineli pamuk hasadı başladı

06 Kasım 2010, 11:29 Aydın SARI

Çine'de makineli pamuk hasadı başladı

 

145 Nolu Çine Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Mustafa Akdam, makineli pamuk hasadının başladığını söyledi.

Makine ile Çine’de bin hektar pamuğun toplanacağını belirten Akdam, pamuk toplama işinin bir hafta içinde biteceğini bildirdi.

Söke’den şimdilik bir adet pamuk toplama makinesi geldiğini belirten Akdam, “2010 yılı makineli pamuk hasadımız başladı. Çine’de makine ile toplam bin hektar pamuk toplayacağız. İki gün içinde iki tane daha makine ilçemize gelecek. Eğer bir terslik olmaz ise Kurban Bayramı öncesi den Çine’de makine ile toplanacak pamuk kalmayacak” dedi.

Akdam, Makineli hasadın 1 dekarda maliyetinin ilaçlaması içinde 74 TL’ye olduğunu kaydetti.

“İHTİYACI OLMAYAN

PAMUĞUNU SATMASIN”

Bu sezon pamuk fiyatlarının çok iyi olduğunu ifade eden Akdam, “Pamuk üreticisinin yüzü bu sezon inşallah gülecek. Borsa fiyatlarımız şuanda çok iyi. Yağan yağmurlardan dolayı biraz rekolte kaybı yaşayacağız ama fiyatlar bu şekilde devam ederse rekolte kaybını fiyatlar kapatacak” şeklinde konuştu.

İhtiyacı olmayan üreticinin pamuğunu satmaması konusunda uyaran Akdam, “Ortaklarımızdan ricada ediyorum. Eğer ihtiyacınız yok ise pamuğunuzu satmayın. Pamuğunuzu Tariş’e teslim edin ihtiyacınız olduğunda satın. Çünkü fiyatların daha da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

“PAMUK TOPLAMA MAKİNESİ

ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Gelecek sezon ortaklarına müjdeli bir haber veren Akdam, “Tariş olarak pamuk toplama makinesi olmayı hedefliyoruz. Bunu buradan tüm ortaklarımıza müjdeliyorum. Bir pamuk toplama makinesi alımı için de Çine Belediye Başkanımız Osman Aydın söz verdi. Eğer birde Çine Ziraat Odası alırsa bu makineler pamuk üretimi ve Çine ekonomisine büyük bir katkı sağlayacaktır” dedi. (MADRAN AJANS)

Aydın DENGE’den

Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 20° 11°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.85643.8718
Euro4.54804.5662
VİDEOLAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret137284