• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Buharkent-ziraat-odas%C4%B1-275153702604520/?fref=ts
BUHARKENT ZİRAAT ODASI

TARSİM SÖKELİ ÜRETİCİLERE TAZMİNAT ÖDEDİ

TARSİM SÖKELİ ÇİFTÇİLERE TAZMİNAT ÖDEDİ

TARSİM Sökeli çiftçilere tazminat ödedi

27 Eylül 2010 Pazartesi 00:23


Gerçek Gazetesi
210 Sayılı Söke Tarım Kredi Kooperatifi tarafından Tarsim kapsamında Tarım Sigortası yapılan buğday ekili tarım alanlarında sel ve su baskını teminatı olarak 45.321,00 TL. tazminat ödendi.
300 poliçede toplam 62.000 TL."lik ve 10.000 dekar buğday arazisinin sigortalandığı Söke Tarım Kredi Koo peratifinde tazminat bedelleri kooperatif müdürü Mehmet Acemi ve yönetim kurulu başkanı Mustafa Ali Öz tarafından sigortalılara ödendi.
Tazminatlarını alan üreticilerinden Yaşar Özcan, “bizleri sigorta konusunda bilgilendiren sigorta priminde devletin % 50 desteğinin olduğunu söyleyerek üreticileri bu konuda teşvik eden kooperatifimiz çalışanlarına teşekkür ederiz. Eğer sigorta yaptırmamış olsaydık yaptığımız masraf bizim için büyük bir zarar ve moral bozukluğu olacaktı” dedi.
Mehmet Acemi yaptığı açıklamada “Kooperatif olarak tarım sigortalarından kaskoya, birikimli hayat sigortasından trafik sigortalarına, DASK ve nakliyat sigortalarına kadar bir çok konuda sigorta yapıyoruz. Ortaklarımıza uygun koşullarla yaptığımız sigortalar Groupama ve tarım kredi kooperatifleri güvencesiyle sunuyoruz. Tüm ortaklarımızı ve üreticileri sigorta konusunda Tarım Kredi ve Groupama güvencesi ve kalitesine davet ediyoruz” dedi.
Kooperatif ziraat mühendisi Erkut Toktaş; zirai ilaç, sertifikalı tohumluk, bitki besleme ürünleri, kimyevi gübre ve diğer tüm tarımsal hizmetlerde olduğu gibi sigorta konusunda da bilgilendirme çalışmalarının gerek köy ziyaretleri ve kahvehane toplantıları gerekse birebir iletişim kurularak yapılmaya devam edileceği, özellikle devlet destekli sigortalardan tüm ortak ve üreticilerin faydala nabilmeleri için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını söyledi.

 

Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.82963.8450
Euro4.52844.5466
VİDEOLAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret137212