• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Buharkent-ziraat-odas%C4%B1-275153702604520/?fref=ts
BUHARKENT ZİRAAT ODASI

TARİŞ UZAKDOĞU'DA

TARİŞ Zeytinyağı, Türkiye’deki İstanbul ve İzmir, ABD’deki Chicago ve Kanada’daki Toronto mağazalarından sonra, altıncı TA-ZE mağazasını Singapur’da açtı

 

Konsept TA-ZE mağazasıyla Uzakdoğu pazarına da giren Tariş Zeytinyağı, Singapur’un en büyük alışveriş merkezlerinden Great World City’de zeytin, zeytinyağı, zeytin ezmesi ve zeytinyağlı sabunlar başta olmak üzere 300’e yakın ürün çeşidini satacak. Singapurluların yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Türkiye’nin Singapur Büyükelçisi Şafak Göktürk, “Türkiye’nin bu büyüyen pazarda markalı ürünlerle var olması çok önemli. TARİŞ Singapur’da bir ilki gerçekleştirdi” dedi.

“3 adım öndeyiz”

TARİŞ’in pazarlama şirketi TA-ZE’nin Genel Müdürü Cengiz Dikmen de Singapurluların zeytinyağı ve kuru meyveye olan yoğun ilgisi nedeniyle, son yıllarda gurme ve organik ürünler satan mağazaların artmakta olduğunu belirterek, “Pazarın korumacı koşulları nedeniyle Avrupa’da bir adım gerideyiz ama burada Avrupalı rakiplerimizden üç adım öndeyiz” diye konuştu.

TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin ise, TARİŞ’in Uzakdoğu’da açılan bu ilk mağazasıyla, dünya markası olma yolunda bir büyük adım daha attığının altını çizdi. “Singapur bizim için Uzakdoğu pazarının tümüne açılmada stratejik bir rol oynayacaktır” diyen Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yükselen Uzakdoğu pazarı bizim için büyük önem taşıyor. Ekonomik gelişime paralel olarak, buradaki tüketici tercihleri de doğal ve sağlıklı ürünlere doğru kayıyor. TARİŞ olarak Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahibiz. Bu çeşitlilik, bize gıda alanında büyük avantaj sağlıyor.”

İşletmecisi Türk

TARİŞ Zeytinyağı’nın Singapur Mağazanın işletmeciliğini Türk girişimciler Efdal Özkan ve Ruşen Biçuri Yazıcıoğlu’nun kurduğu Caria Marketing yapacak. Şirket, kurumsal satış ve toptan satış fırsatlarını da değerlendirerek, buradan Malezya’ya da satış yapmayı hedefliyor.

 

kaynak:gazeteyenigun.com.tr

Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.82963.8450
Euro4.52844.5466
VİDEOLAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret137213