• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Buharkent-ziraat-odas%C4%B1-275153702604520/?fref=ts
BUHARKENT ZİRAAT ODASI

SÖKE'DE DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANDI

 14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANDITürk çiftçisinin dünya çiftçisi ile aynı tarihte kutladığı 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü bu yıl da buruk kutlanıyor15 Mayıs 2010 Cumartesi 01:22
. Üretimdeki temel girdi ihtiyaçlarını dünya çiftçisine oranla daha pahalıya temin etmek zorunda kalan Türk çiftçisi, tüm olumsuzluklara rağmen, üretim kalitesiyle dünya çiftçisini yakalamış durumda
Yılmaz ÖLMEZ
Gerçek Gazetesi
Her yıl 14 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Çiftçiler Günü, üretirken zarar eder hale gelen, mazot, gübre ve zirai ilaç gibi üretimin temel ihtiyaçlarını dünya çiftçisine oranla en yüksek maliyetlerle temin eden ve tüm bu olumsuzluklara rağmen üretim kalitesi ile dünya çiftçisi ile rekabet edebilir düzeyde olan Türk çiftçisi, bir 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü daha buruk kutluyor. Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Ege Bölgesi"nde de bir çok çiftçi kuruluşu çeşitli etkinlikler düzenle yerek çiftçilerin bir araya gelmesini sağlarlarken, Söke'de 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinliklerini bu yıl da Söke Ziraat Odası üstlendi. Söke'deki tören sabah saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı"nda bulunan Atatürk Anıtı"na çelenk sunumuyla başladı. Törene başta Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer olmak üzere Söke Belediye Başkanı ve Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi, Söke Ziraat Odası Başkanı Muhsin Örnek, Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa Karababa, Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Müdürü Mehmet Karayel, CHP Söke İlçe Başkanı Sevim Şahin ve bazı partililer, CHP Aydın İl Genel Meclis üyesi Orhan Korkmaz, MHP Aydın İl Genel Meclis Üyeleri Orhan Ateş ve Mehmet Ali Oklay, bazı kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çiftçiler katıldılar.
Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Örnek Atatürk Anıtı"na çelenk sunumunu gerçekleştirdikten sonra günün önem ve anlamını yönelik konuşma yaptı. Muhsin Örnek yaptığı konuşmasında üretimin hava şartlarına göre yapıldığına da dikkat çekerek, ”Hâlâ 2007 yılında yaşadığımız kuraklığın izlerini silmiş değiliz. Tarım doğa şartlarına göre yapılmaktadır. Doğa şartlarının iyi olması üretimde rekolteyi artırırken, olumsuz hava koşullarda o denli rekolteyi düşürür. Sökeli çiftçilerimizin de 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü"nü kutluyorum” dedi.
Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer'de Aydın ilinin ekonomisinin tarıma endeksli olduğuna vurgu yaparak, ”Söke ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalı olan bir ilçe. Ziraat odası başkanımızın söylediği gibi, Söke çiftçisi zor şartlarda üretim yapıyor. Bizler de kurum ve kuruluşlarımızla, çiftçilerimize destek ver meye devam edeceğiz. Çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Sökeli çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü"nü kutluyorum” dedi.
Cumhuriyet Meydanı"nda gerçekleşen törenin ardından Söke Ziraat Odası'nda konuklara ve çiftçilere keşkek ve ayran ikram edildi. Burada da kısa bir konuşma yapan Muhsin Örnek, ”Bu yıl gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzda sadece keşkek ikramında bulunabildik. Fakat önümüzdeki yıllardan itibaren çiftçi ve köylüleri mizi bu özel günlerinde bir araya getirmek ve gönülle rince eğlenmelerini sağlamak için şarkılı- -türkülü etkinlikler düzenlemeyi plânlıyoruz.” dedi.
GERÇEK’DEN
 
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 20° 11°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.85643.8718
Euro4.54804.5662
VİDEOLAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret137284