• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Buharkent-ziraat-odas%C4%B1-275153702604520/?fref=ts
BUHARKENT ZİRAAT ODASI

BUHARKENT ÜZÜME DÖNÜYOR

                               

 BUHARKENT ÜZÜM’E DÖNÜYOR

  

   Uzun yıllar önce bağcılığın merkezlerinden olan Buharkent yeniden üzüm üretimine başladı.

Buharkent Ziraat Odası başkanı Naim ÖZDAMAR, uzun süredir yaptıkları araştırma ve aramalar neticesinde, bölgenin toprak analizleri de yaptırılarak yeni bağların oluşturulmaya başlandığını ifade etti.

    Yaklaşık altı ay kadar önce üreticilerle yaptığımız bilgi alışverişleri sonrasında, mevcut ürünlerden hak ettiği kazancı elde edemeyen üreticilerimizin arayışlarına çare olması için özellikle Manisa bölgesinde teknik bakımdan, Türkiye genelinde de piyasa araştırmaları açısından erkenci bir üzüm çeşidinin bölgemiz üreticisine kazanç sağlayacağı kanaatine vardık.

   Yaptığımız araştırmalar sonucunda Manisa Salihli’de Kurulu ÇETİN FİDANCILIK ile işbirliğine giderek öncelikle BAĞ TARIMI konusunda eğitim amaçlı bir seminer düzenleyerek üreticilerimizi bilgilendirip bilinçlendirdik. Toprak analizleri neticesinde bölgemizin coğrafi konumu, imkânları, iklimini dikkate alarak erkenci bir üzüm çeşidi olan TRAKYA İLKEREN’i tercih ettik.

      Şu anda Savcıllı Köyü ve Buharkent merkezde 96 dekar alanda yaklaşık 18000 asma fidanı dikilmiştir. Mayıs ayında ise tüplü asma fidanı dikimine devam edilecektir.

  İkinci projemiz ise Buharkent ilçe sınırları dâhilinde bağ fidanı yetiştirme amaçlı bir işletme kurulmasıdır.  Buharkent’i Bağcılık yönünden yeterince gelişmemiş Aydın’da ÜZÜMÜN BAŞKENTİ yapmaktır.
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.82963.8450
Euro4.52844.5466
VİDEOLAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret137213